ippofaes advert

 
Αθλητικός Σύλλογος Πολεμικών Τεχνών "ΑΤΡΑΠΟΣ" Νέου Κόσμου
Αθλητικός Σύλλογος Πολεμικών Τεχνών "ΑΤΡΑΠΟΣ" Νέου Κόσμου

Ολοκληρώθηκε το 12th International WUSHU KUNGFU Competition στο Χονγκ Κονγκ
Ολοκληρώθηκε το 12th International WUSHU KUNGFU Competition στο Χονγκ Κονγκ

Στις 14 -18 Αυγούστου 2017 πραγματοποιήθηκε το 12th International WUSHU KUNGFU Competition στο Χονγκ Κονγκ

...
Ashihara full contact Karate
Ashihara full contact Karate

Ο “Α.Σ. ΑΤΤΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ” συμμετείχε στο 2ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
Ο “Α.Σ. ΑΤΤΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ” συμμετείχε στο 2ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ

Ο “Α.Σ. ΑΤΤΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ” συμμετείχε στο 2ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ που διοργανώθηκε υπό την αιγίδα της ΕΛ.Ο.Τ. στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας το τριήμερο 16-18 Ιουνίου. Στην διοργάνωση, η οποία...

Συνέντευξη με τον Director Γιώργο Μηλιά για το Σεμινάριο στις 25 Ιουλίου
Συνέντευξη με τον Director Γιώργο Μηλιά για το Σεμινάριο στις 25 Ιουλίου

Στην κορυφή η ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ  ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ ΓΟΥΣΟΥ ΚOYΝΓΚ ΦΟΥ στο 4ο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Παραδοσιακού Κουνγκ Φου
Στην κορυφή η ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ ΓΟΥΣΟΥ ΚOYΝΓΚ ΦΟΥ στο 4ο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Παραδοσιακού Κουνγκ Φου

Η Ελληνική αποστολή, με αρχηγό αποστολής τον κο Λάμπρο Σταμούλη, πρόεδρο της Ομοσπονδίας, και αποτελούμενη από πέντε προπονητές, τέσσερις κριτές και 39 αθλητές, η πολυπληθέστερη π...

H ΑΤΤΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ σάρωσε τις διακρίσεις στο 7ο Kim & Liu
H ΑΤΤΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ σάρωσε τις διακρίσεις στο 7ο Kim & Liu

Το 7ο Kim & Liu τελείωσε και για άλλη μια φορά η ΑΤΤΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ σάρωσε τις διακρίσεις!!!
5 χρυσά 4 αργυρά και 6 χάλκινα μετάλλια ήταν ο απολογισμός του τριήμερου.

...
G2 WTF President's Cup - Europe
G2 WTF President's Cup - Europe

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το G2 WTF President's Cup – Europe, η μεγαλύτερη διοργάνωση μετά τους Ολυμπιακούς Αγώνες.

...
Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη το πρωτάθλημα της ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ ΤΑΝΚ ΣΟΥ ΝΤΟ
Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη το πρωτάθλημα της ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ ΤΑΝΚ ΣΟΥ ΝΤΟ

Την Κυριακή 7 Μαίου 2017 πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία το πρωτάθλημα της ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ ΤΑΝΚ ΣΟΥ ΝΤΟ υπό την αιγίδα της Π.Ο.Κ.. Το περιοδικό DYNAMICSPORTS.GR παρευρέθη στου...

Συνέντευξη με τον Δάσκαλο Νικόλαο Μπίλα εκπρόσωπο και αρχηγό του ASHIHARA AIKO στην Ελλάδα
Συνέντευξη με τον Δάσκαλο Νικόλαο Μπίλα εκπρόσωπο και αρχηγό του ASHIHARA AIKO στην Ελλάδα

1) Τι είναι το ASHIHARA AIKO.
Απάντηση:
Πριν απαντήσω για το τι είναι το Αshihara ΑΙΚΟ Karate, θα κάνω ένα πρόλογο για το τι είναι το καράτε γενικότερα. Με τον όρο καράτε ορίζουμε τις ...

Αθλητικός Σύλλογος Πολεμικών Τεχνών "ΑΤΡΑΠΟΣ" Νέου Κόσμου
Ολοκληρώθηκε το 12th International WUSHU KUNGFU Competition στο Χονγκ Κονγκ
Ashihara full contact Karate
Ο “Α.Σ. ΑΤΤΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ” συμμετείχε στο 2ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
Συνέντευξη με τον Director Γιώργο Μηλιά για το Σεμινάριο στις 25 Ιουλίου
Στην κορυφή η ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ  ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ ΓΟΥΣΟΥ ΚOYΝΓΚ ΦΟΥ στο 4ο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Παραδοσιακού Κουνγκ Φου
H ΑΤΤΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ σάρωσε τις διακρίσεις στο 7ο Kim & Liu
G2 WTF President's Cup - Europe
Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη το πρωτάθλημα της ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ ΤΑΝΚ ΣΟΥ ΝΤΟ
Συνέντευξη με τον Δάσκαλο Νικόλαο Μπίλα εκπρόσωπο και αρχηγό του ASHIHARA AIKO στην Ελλάδα

Η Ελληνική αποστολή για το Βαλκανικό Πρωτάθλημα Τζούντο Παίδων – Κορασίδων Α’

Εκτύπωση
Αξιολόγηση Χρήστη:  / 0
ΧειρότεροΚαλύτερο 
Κατηγορία: Judo
Δημιουργηθηκε στις Δευτέρα, 07 Αυγούστου 2017 Γράφτηκε από τον/την DynamicSports.gr

Η αποστολή για το Βαλκανικό Πρωτάθλημα Παίδων – Κορασίδων Α’Συνολικά 33 νεαροί αθλητές και αθλήτριες θα εκπροσωπήσουν τα ελληνικά χρώματα στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Τζούντο Παίδων – Κορασίδων Α’ που θα διεξαχθεί το τριήμερο 28-30 Ιουλίου στη Θεσσαλονίκη. Την ελληνική αποστολή απαρτίζουν οι:
1) Πραγγίδης Χρήστος (TIGER) 34κ.
2) Μαυρίδης Γεώργιος (ΕΟΣ ΑΧΑΡΝΩΝ) 34κ.
3) Αρχοντόπουλος Βασίλειος (ΑΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΝΤΙΝΑΜΟ) 38κ.
4) Χεκούρι Γεωργή (ΕΡΜΗΣ ΑΟ) 38κ.
5) Δημητριάδης Χρήστος (ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ) 42κ.


6) Κιουρτζίδης Σάββας (ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ) 42κ.
7) Παπουνίδης Χαράλαμπος (ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ) 50κ.
8) Κωφίδης Παναγιώτης (ΒΙΚΤΩΡΙΑ ΑΟ) 50κ.
9) Τοντινίδης Μίκης (ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ) 55κ.
10) Πασκάλογλου Κωνσταντίνος (ΚΛΕΙΤΟΜΑΧΟΣ) 55κ.
11) Χαλκίδης Γεώργιος (ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ) 60κ.
12) Τσαντεκίδης Ιωάννης (ΧΡΥΣΑΥΓΗ ΛΑΓΚΑΔΑ) 60κ.
13) Καλογήρου Ευάγγελος (ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ) 66κ.
14) Ζυγούρης Φώτιος (ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ) 66κ.
15) Καλαϊτσίδης Κωνσταντίνος (ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΣ) 73κ.
16) Κουράκλης Θεόδωρος (ΑΕΠ) 73κ.
17) Μαυρομάτης Αβραάμ (ΚΛΕΙΤΟΜΑΧΟΣ) 73+
18) Ζαϊμίδης Αλέξανδρος (ΒΙΚΤΩΡΙΑ ΑΟ) 73+
19) Αλεξανδρή Κωνσταντίνα (ΑΟ ΙΛΙΟΥ) 36κ.
20) Σιαμήτρα Αικατερίνη (ΕΡΜΗΣ ΛΕΠΤΟΚΑΡΥΑΣ) 36κ.
21) Ρουντή Μαρία (ΛΥΚΑΒΑΣ) 40κ.
22) Αντωνίου Σπυριδούλα (ΑΓΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΡΑΦΗΝΑΣ) 44κ.
23) Μόσαλου Χριστίνα (ΑΟ ΙΛΙΟΥ) 44κ.
24) Κουτσιώρη Μαρία Αντωνία (ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ) 48κ.
25) Ευφραιμίδου Ελένη (ΣΑΚΟΥΡΑ) 48κ.
26) Ζαχαριουδάκη Πηνελόπη (ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΓΣ) 52κ.
27) Τσακνάκη Άννα (ΣΑΚΟΥΡΑ) 52κ.
28) Σαρογλάκη Βασιλεία (ΝΕΑΠΟΛΗ) 57κ.
29) Κωστικίδου Μαρία (ΣΑΚΟΥΡΑ) 57κ.
30) Μαρινάκη Ραφαέλα (ΝΤΑΝΡΟ) 63κ.
31) Αβραμίδου Αρετή (ΑΣΔΑ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ) 63κ.
32) Πίσχου Μάρθα (ΑΣΔΑ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ) 69κ.
33) Κρέμου Βασιλική (ΕΟΣ ΑΧΑΡΝΩΝ) 69κ.